Wyszukiwarka

O czym jest nasza kampania?

Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko. W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach. Poznacie m.in. czym jest: hejtgrooming, patostreamy i FOMO i dowiecie się o sposobach radzenia sobie z nimi. Animacje uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eksperci dzielą się sposobami radzenia sobie z zagrożeniami w wirtualnym świecie oraz broszurę z gotowymi do wprowadzenia w życie poradami, którą można wydrukować i powiesić w domu lub szkole.

Aby dowiedzieć się więcej o aktualnych działaniach Ministerstwa Cyfryzacji służących bezpieczeństwu dzieci w sieci zapraszamy na stronę Nie zagub dziecka w sieci.

Dla dzieci

Za siedmioma górami, za siedmioma lajkami… w wirtualnej krainie żyli sobie bohaterowie naszych bajek. Może już ich znacie? To Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna oraz Rybak ze Złotą Rybką. Tym razem jednak, zobaczycie ich w nowych, zaskakujących odsłonach!

Internet to miejsce, w którym spotkać nas mogą wspaniałe przygody, jednocześnie trzeba też zachować tam pewne zasady bezpieczeństwa. O tym właśnie są nasze bajki – tak jak Czerwony Kapturek spotkał w lesie wilka, tak samo wy możecie czasami napotkać zagrożenie w internecie. Spokojnie, z naszych bajek dowiecie się, jak sobie z nimi radzić.

Przed seansem mamy dla Was jeszcze jeden pomysł. Jeżeli tylko macie ich pod ręką – może zaprosicie rodziców do wspólnego oglądania? Warto, żeby też się o tym dowiedzieli.

No już, kończymy ten przydługi wstęp i zapraszamy Was na miłe chwile w naszym bajkowo-wirtualnym świecie.