• 07.10.2019 grupa Motyli i grupa Pszczółek jedzie na wycieczkę do Nadleśnictwa w Katowicach. Śniadanie dla grupy Motyli zostanie podane o godz. 8:30, natomiast obiad dla grupy Pszczółek ok. godz. 12:30.
• 09.10.2019 grupa Jeży jedzie na wycieczkę do Nadleśnictwa w Katowicach.
• 10.10.2019 będą wykonywane zdjęcia do kalendarzy przez profesjonalną firmę fotograficzną.
• 16.10.2019 przedszkolaków odwiedzi Pszczelarz, który opowie o swoim zawodzie.
• 18.10.2019 w przedszkolu odbędzie się spektakl teatralny pt.”Technoludek”.
• 21.10.2019 w przedszkolu gościć będzie Akademia Zdrowego Uśmiechu. Jest to projekt edukacyjny, realizowany przez Dentolandię – Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji. Wraz z pluszowym asystentem Dinusiem dzieci uczą się właściwej higieny jamy ustnej oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Podczas warsztatów sprawdzany jest stan uzębienia każdego przedszkolaka a jeśli Rodzice wyrazili zgodę – fluoryzacja. Chętnych rodziców na fluoryzację prosimy o uregulowanie płatności.
• 22.10.2019 grupę Jeżyków i Sówek przy Szkole Podstawowej nr 14 odwiedzi Akademia Zdrowego Uśmiechu.
• W ramach zabawy i dobrego humoru, kontynuowana będzie w przedszkolu akcja o nazwie „Dzień w kolorze tęczy”. Jest to dzień w którym wszystko związane jest z danym kolorem. Oznacza to, iż personel i dzieci ubierają się w wyznaczonym dniu w odpowiedni kolor. W związku z tym – prosimy
o ubranie dzieci w dniu 31.10.2019 w kolor pomarańczowy – „Dzień dyni”.
• Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie organizuje akcję charytatywną dla polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie (Litwa), w Grodnie (Białoruś) oraz we Lwowie i w Stanisławowie (Ukraina). Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej – polega na zbiórce artykułów szkolnych i słodyczy. Dary będą przekazywane dzieciom bezpośrednio w polskich szkołach przez zaangażowane osoby w akcji. W naszym przedszkolu zbiórka trwać będzie do 20 listopada. Następnie w dniach 21- 23 listopada 2019r. zostanie przekazana Szkole Podstawowej nr 3 w Bytomiu, a stamtąd artykuły szkolne i słodycze zostaną odebrane przez koordynatora całej akcji – ks. Ryszard Umańskiego.